Формування редакторських вмінь і навичок у майбутніх бібліотекарів під час вивчення дисципліни «Редагування художніх і дитячих видань»
Анотація
У статті йдеться про методику викладання дисципліни з основ редагування художніх і дитячих видань студентам іншої спеціальності з метою поліпшення їх фахових вмінь і навичок методом занурення у
вузькоспеціалізовану нішу інформаційної галузі. Актуальність теми полягає в тому, що дисципліна з редагування художніх і дитячих видань читається безпосередньо тим майбутнім фахівцям, які будуть працювати з книгою: матимуть потребу рецензувати нові видання, укладати списки рекомендованих до прочитання видань, формувати інформаційну базу бібліотечних ресурсів, консультувати читачів бібліотек тощо. А достеменно з’ясувати цінність твору, не заглибившись у його текст, неможливо. Кілька тем дисципліни зосереджені на роботі з текстами дітей-авторів, що також зумовлює актуальність. Адже сама при бібліотеках зазвичай гуртуються творчі діти. Тому здатність працівника бібліотечного закладу, а надто керівника літературної студії, дати дитині-авторові слушну пораду, проконсультувати малого автора надзвичайно цінна. За результатами навчання студент легко орієнтується в будь-якому художньому тексті та може визначити з-поміж інших саме той твір, що має літературно-художню цінність. За темою твору, методом її розкриття, лексичними і синтаксичними конструкціями тексту, студент, який вивчив дисципліну «Редагування художніх і дитячих видань», може визначити, як вік і майстерність автора, так і читацьку аудиторію, якій твір адресується. Таким чином здобуті знання, вміння і навички стануть в пригоді бібліотечним працівникам під час рецензування нових надходжень, аналізу книгознавчих процесів, розвитку інформаційної інфраструктури бібліотечної справи. Знадобляться набуті знання й у практичній роботі під час обслуговування відвідувачів бібліотечного закладу.
Завантаження
Посилання
Зелінська Н. В. Теоретичні засади роботи редактора над літературною формою твору (Літературне опрацювання тексту) : навч. посіб. / Н. В. Зелінська. – Київ: УМК ВО, 1989. – 76 с.
Іванченко Р. Г. Літературне редагування : підручник / Р.Г. Іванченко. – Київ, 1983.
Мильчин А. Э. Методика редактированиятекста :учебник/ А. Э. Мильчин. – Москва, 1980.
Різун В. В. Літературне редагування : підручник /В. В. Різун. – Київ, 1996. – 240 с.
Тимошик М. С. Редакторський аналіз: завдання, зміст, логічні засади / Микола Тимошик. – Київ,2012. – 32 с.
Валуєнко Б. В. Зовнішнє оформлення друкованих видань. Способи композиційного зв’язку шрифту і зображення // Друкарство. – 1999. – № 3. – С. 12–13.
Гавенко С. Ф. Стандарти у видавничо-поліграфічній галузі : навч. посіб. / С. Ф. Гавенко, О. В. Мельников. – Львів, 2006. – 134 с.
Огар Е. І. Дитяча книга: проблеми видавничої підготовки: навч. посіб. / Емілія Огар. – Львів : Аз-Арт, 2002. – 160 с.
Серажим К.С. Літературне редагування : навч.метод. посіб. – Київ, 2012.
Серажим К. С. Текстознавство: підручник / Катерина Серажим. – Київ, 2008. – 527 с.
Тимошик М. С. Книга для автора, редактора, видавця : практ. посіб. / Микола Тимошик. – Київ, 2006. – 560 с.
Шевченко В. Е. Художньо-технічне редагування: підручник / Вікторія Шевченко. – Київ, 2010. – 516 с.
Віщук О. Ю. Робота редактора з авторами-дітьми: автореф. дис. … канд. наук. із соц. комунік.: 27.00.05
Оксана Віщук. – Київ, 2014. – 18 с.