МІСЦЕ НАУКИ ПРО КОМУНІКАЦІЮ В КЛАСИФІКАЦІЇ НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН

  • Tadeusz Wallas Університет ім. Адама Міцкевича (Познань, Польща)

Анотація

У дослідженні розглядається питання ролі комунікативістики серед інших наук. Подається опис специфіки науки про комунікацію та можливостей досліджень у цій галузі, як фундаментальних, так і при кладних. Робиться спроба обґрунтувати необхідність розвитку комунікативістики, зважаючи на зростаючі загрози в сучасному суспільстві. Комунікативістика відповідає основним критеріям, що дозволяють визнати її повноцінною науковою дисципліною. Перш за все, ця дисципліна має предмет дослідження, що є вивченням того, що пов’язано зі спілкуванням людей і соціальних груп. По-друге, дослідники, що працюють у галузі дослідження комунікаційних процесів, мають доступ до джерел, які можна збирати, аналізувати і формулювати на їх основі висновки, використовуючи для цього наукові методи і техніки, що є прийнятними для проведення досліджень в соціальних науках. Підтвердженням тези, згідно з якою наука про засоби масової інформації є дисципліною соціальних наук, є міжнародні класифікації. Однією з них є поділ наук Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за участю експертів цієї організації та ЮНЕСКО й Європейського статистичного бюро. Цей поділ сприяє, серед іншого, інтернаціоналізації наукового співробітництва. У поданій праці подано аргументацію чому комунікативістика є наукою у галузі соціальних, а не гуманітарних наук. Зокрема, в тому, що на відміну від гуманітарних наук, в науках соціальних перевірити гіпотези можна за допомогою експериментів і моделювання. Ще однією тезою дослідження є те, що комунікативістика є між- дисциплінарною наукою, що призводить до створення необмежених можливостей генерування нових знань. Ми стоїмо на порозі епохи, в якій найкращі результати наукового пізнання народжуватимуться на основі міждисциплінарних, мультидисциплінарних і трансдисциплінарних зв’язків. Метою науки є пізнання світу, його законів, що регулюють організацію та функціонування світу. Саме цими завданнями і займається сучасна комунікативістика.

DOI: https://doi.org/10.28925/2524-2644.2018.5.12

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Tadeusz Wallas, Університет ім. Адама Міцкевича (Познань, Польща)

Dr Hab. (Humanities, Politology),
Professor of Adam Mickiewicz University of Poznan
(Poznan, Poland)

Посилання

Kamiński, S. (1992), „Źródło: opracowanie własne na

podstawie”, Nauka i Metoda. Pojęcie Nauki i Klasyfikacja Nauk,

Lublin, s. 274, available at: http://www.oecdbookshop.org/get-it.php ?REF=5KM7PFD7KSBR&TYPE=browse.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (2010), „Podział dyscyplin na subdyscypliny przedstawiono tylko dla nauk społecznych i humanistycznych”, Podręcznik Frascati. Proponowane Procedury Standardowe Dla Badań Statystycznych w Zakresie Działalności Badawczo-Rozwojowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, s. 303–310.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (2010),

Podręcznik Frascati. Proponowane Procedury Standardowe Dla

Badań Statystycznych w Zakresie Działalności Badawczo-Rozwojowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, s. 89-91, available at: http://www.oecdbookshop.org/get-it.php?REF=5KM7PFD7KSBR& TYPE=browse 30 VII 2015.

Kuc, B. R. (2015), O Nauce, Dyscyplinach Naukowych i

Kierunkach Ich Rozwoju, available at: http://wydawnictwoptm.pl/ content/8-artykuly-naukowe.

Kotarbiński, T. (1970), Studia z Zakresu Filozofii, Etyki i

Nauk Społecznych, OSSOLINEUM, Wrocław – Warszawa – Kraków, s. 48.


Переглядів анотації: 326
Завантажень PDF: 142
Опубліковано
2019-02-14
Як цитувати
Wallas, T. (2019). МІСЦЕ НАУКИ ПРО КОМУНІКАЦІЮ В КЛАСИФІКАЦІЇ НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН. Інтегровані комунікації, (5). вилучено із https://intcom.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/92
Розділ
Теоретичні питання